Blogunuz için Alexa Rank Yükseltme Yöntemleri

Alexa Rank Yükseltme Yöntemleri
Alexa Rank Yükseltme Yöntemleri
Blogger seo çalışmalarınızı oldukça olumlu etkileyecek olan Alexa Rank sisteminin yükseltme yöntemleri:

1 ) Blogunuzu Alexa Sistemine Kaydedin 

Bloglarınızı Alexa dizin sistemine kaydedip onaylatmanız sizi Alexa gözünde blogu ile ilgili gerçek bir kimlik haline dönüştürür. Bu durum Alexa'nın size verdiği değeri artırarak Rankınızın yükselmesine haliyle sıralamanızın azalmasına yardımcı olur.   Alexa Blogger Onaylatın / Kaydedin >> 

2 ) Alexa Widget Kullanın

Alexa sisteminin sizler için sunduğu ek özelliklerden biri site sıralamanızı ve aldığınız backlinleri sayabilen widgetler oluşturabilmesi. Sitenize Alexa widgetleri eklemeniz Alexa Rankınızı olumlu yönde etkileyecektir. Blogunuza Alexa Widget Ekleyin >> 

 3 ) Alexa Hakkında Yazı Yazın  

Alexa sıralamanızı olumlu yönden etkileyecek durumlardan bir tanesi Alexa sitesine link verilmiş yazılar yazmanız. Yazılarınızda http://www.alexa.com/ adresine linklendirme yaparak kullanmanız size pozitif bir geri dönüş sağlayacaktır. 
Bir noktayı üzerine basa basa belirtmek istiyorum yazılarınız içerisinde Alexa isminin geçmesi önemli değildir. Alexa sitesine link çıkarmalısınız. 

4 ) Alexa Oylamaları ve Yorumları 

Alexa'nın sunduğu özelliklerinden biri de sitelerin kullanıcıları tarafından yorumlanıp, oylanabilmesi Alexa kullanıcılarınızın sitenizi olumlu oylaması ve siteniz hakkında yorum yapması Alexa Rank değerinizi artıracaktır.
Alexa Rank Artırma Yöntemleri
Alexa Rank Artırma Yöntemleri

Alexa üzerinden yapılan yorumları ve oylamaları site sorgulaması yapmanız ardından Reviews bölümüne geçerek görebilirsiniz. Sağ yandaki Write A Review  sekmesini tıklayarak arama yaptığınız site hakkında görüş bildirebilirsiniz. Evet gördüğünüz gibi sizi siteme oylama ve yorum yapma konusunda teşvik ettim :) Buyurun : http://www.alexa.com/write/review/bloggerdersleri.com

5 ) Backlink Almak 

Backlink hemen hemen her istatistik sitesi için belirleyici bir unsurdur. Sitenizin gelen backlinkler Alexa tarafından sayılır ve size gösterilir. Kaliteli backlink alımı Alexa Ranklarınızın değerliğini artıracaktır.

6 ) Alexa Toolbar Kullanımı 

Alexa Toolbar tarayıcılarınız için oluşturulmuş bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde girdiğiniz her sitenin backlinklerinin bir bölümünü ve Alexa sıralamasını görmüş olursunuz. Alexa Toolbar kullanmak ziyaret ettiğiniz her siteye katkı sağlayacaktır tabi ki kendi blogunuzu da ziyaret ettikçe Alexa rank konusunda kazanç elde edeceksiniz. Bu sebeple Alexa Toolbar kullanımınıda tüm ziyaretçilerinize teşvik etmelisiniz. Gördüğünüz gib sizi hem kendi blogum hem sizin bloglarınıza kar sağlayacak bir yönteme tekrar davet ediyorum. http://www.alexa.com/toolbar

Alexa Toolbar Görünümü
Alexa Toolbar Görünümü

7 ) Sosyal Paylaşım Fazlalığı

Alexa Rankı yükselten en önemli faktörlerden biri sayfalarınızın sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılıyor olmasıdır bu durumda kullanıcılarınıza paylaşım yapmayı teşvik etmelisiniz.

8 )  Düzenli içerik girmek, özgün içerik oluşturmak gibi faktörler her türlü istatistik sitesi için değerlidir bu durum tabi ki Alexa içinde geçerli.

Makaleyi Paylaş :
 

Yorum Gönder

 
Hakkında : kredi kartı borcu taksitlendirme
Copyright © 2012 - 2013. Blogger Dersleri - All Rights Reserved | Proudly powered by Blogger