İnternet Dünyasında Yaşanan Değişimler - I

İnternet Dünyasında Yaşanan Değişimler
İnternet Dünyasında Yaşanan Değişimler

Bir çok konuda farklılaşmaya gidilmesi sebebiyle artık karşınızda buna benzer konular ile bulunacağım. Son günlerde bir çok platform farklı tipte değişimler gösterdi ve alışık olduğumuz düzenden farklı bir hal aldı. Facebook , Google Plus , Pinterest ve Alexa çalışma mantıklarında irili ufaklı bir takım değişikliklere gittiler.


Alexa - Ücretli Backlinkler : Webmasterlar için bir takım istatistikleri sunan şirket verilerin bir kısmını ücretsiz sunarken bir  kısmını belli bir mebla ödeyerek premium üye olanlar sunuyordu. Bu güne kadar Alexa'nın belirlediği backlinklerin tamamını görme imkanına sahiptir. Burada ufak bir not düşeyim Alexa tüm backlinklerinizi değil kısıtlı sayıda backlinklerinizi listeleyebilir. Artık Alexa'nın belirlediği linkleri görebilmek için ücretli üye olmanız gerekiyor. Ücretsiz olarak backlinklerin en değerli beş tanesini görebiliyorsunuz.

İnternet Dünyasında Yaşanan Değişimler - Alexa
İnternet Dünyasında Yaşanan Değişimler - Alexa 

Google Plus - Yorum Penceresi : Google her sektörde Facebook ve kısa süre önce Tumblr'ı satın alan Yahoo şirketine rakip olmaya devam ediyor. Son zamanlar da Google Plus üzerine bol miktarda çalışma yapan şirket şimdide Google Plus yorumlarını geliştirmeye başladı. Artık yorumlar arasında bulunan reply butonu sayesinde yorumları yanıtlamak mümkün.

İnternet Dünyasında Yaşanan Değişimler
İnternet Dünyasında Yaşanan Değişimler - Facebook Onaylanmış Hesap

Facebook - Doğrulanmış Kullanıcılar : Twitter firmasının uzun süredir kullandığı doğrulanmış hesaplar sistemini Facebook firması da kullanmaya başladı. Artık resmi olarak sayfalar oluşturulabiliyor. Takip ettiğiniz kişilerin gerçek hesapları olup olmadığını algılayabiliyorsunuz.

Pinterest - Yeni Entegreler : Pinterest firması çok sayıda kısa süre önce geniş ölçekli bir güncellemeye imza attı. Bu güncelleme sırasında Blogger kullanıcılarının oldukça zorlandığı site onaylatma işleminede bir çözüm getirmişler. Dosya yükleme zorunluğu sebebi ile Blogger kullanıcılarına zor anlar yaşatan Pinterest artık Meta ekleme şeklinde onaylara da açık halde. Bu sayede rahatlıkla bloglarınızı onaylatabiliyorsunuz.


Makaleyi Paylaş :
 

Yorum Gönder

 
Hakkında : kredi kartı borcu taksitlendirme
Copyright © 2012 - 2013. Blogger Dersleri - All Rights Reserved | Proudly powered by Blogger