Blogger Meta Tag Ayarları

Blogger Seo - Blogger Meta Tag Ayarları
Blogger Seo - Blogger Meta Tag Ayarları

Blogger Seo - konusunda dikkat etmeniz gereken noktalardan biri meta taglar. Meta taglar kısaca sitenizin tanıtım yazılarıdır. Blogger alt yapısında ise sizi sunulmayan bir özelliktir,  bu sebeple kendiniz meta tag kodlarını blogunuza ekleyerek Blogger Seo ayarlarını tamamlamalısınız. Google böcekleri siteleri indexlerken bir çok etkeni dikkate alır. Geçmiş döneme oranla Blogger Seo için meta taglar önemini bir nebze olsun yitirmiş olsa da hala etkinliğini koruyor.

Blogger Seo Ayarları - Blogger Meta Tag Ayarları -  Blogger Meta Tag Eklemek

Blogger kumanda panelinş kullanarak tasarım kısmına geliyoruz ardından  html'yi düzenle  butonuna basarak temamızı oluşturan kodlara ulaşıyoruz.  Tasarım > Html'yi düzenle

Blogger Seo - Blogger Meta Tag Ayarları
Blogger Seo - Blogger Meta Tag Ayarları 

Ardından Widget Şablonlarını genişlet kutucuğunu işaretleyerek  temamızın tüm kodlarına erişiyoruz


Blogger Seo - Blogger Seo Ayarları
Blogger Seo - Widget Şablonlarını Genişletme

Karşımıza çıkmış kod dizini içerisinde CTRL + F kombinasyonunu kullanarak 

<b:include data='blog' name='all-head-content'/> koduna ulaşıyoruz

Blogger Seo - Blogger Meta Tag Seo
Blogger Seo - Meta Kodlarının Ardından Koyulacağı Kod 

Bulduğumuz bu kodun hemen altına gelecek şekilde Blogger Seo için uygun Meta tag kodlarımızı ekliyoruz.

<meta content='Sitenizin tanımı' name='description'/>
<meta content='Sitenizle ilgili anahtar kelimeler' name='keywords'/>


Blogger Seo - Blogger Meta Tag Seo Ayarları
Blogger Seo - Blogger Meta Tag Kodları


Kodlarınızı ekledikten sonra description olarak belirlenmiş kısıma blogunuz ile ilgili kısa ve öz bir tanıtım yazısı yazmanız gerekiyor. Bu  description tanıtım yazısı Google böcekleri tarafından indexlenecek ve aramalarda kullanıcılara sunulacaktır. Örnek vermek gerekirse

Blogger Seo - Blogspot Meta Tag Seo Ayarları
Blogger Seo - Blogspot Description Kodları
şeklinde verilmiş bir description kodunun Google üzerinde arama sonuçlarında görülmesi şu şekilde olacaktır. Google arama sonuçlarında sizin verdiğiniz description yazısını kullanıcılar ile  arama sonuçlarında paylaşacaktır. Bu hem Blogger seo ayaları için bir katkı sağlayacak hemde kullanıcıları arama sırasında bilgilendirecektir. Meta Tagların temel görevi site özetini içerisinde barındırmasıdır.

Blogger Seo - Blogger Meta Tag Seo
Blogger Seo - Blogspot Description Kodlarının Aramalarda Etkisi


Keywords kodları ise virgüllerle ayırarak girilen bir takım anahtar sözcüklerden oluşmalıdır. Bu anahtar sözcükler sitemizin konusunu kısaca özetler nitelikte olmalı. Meta tag ayarları yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi ise çok fazla etiket kullanmamak. Name kodları içerisine Blogger Meta Tag Ayarlarına uygun olarak 100 karakteri geçmeden etiketler ekleyin.


  <meta content='Blogger Eklentileri , Blogger Dersleri , Blogger Seo ve Blogger Temaları Hakkında Web Günlüğü ..' name='description'/>

    <meta content='Blogger Dersleri , Blogger Seo , Blogger Eklentileri , Blogger Temaları , Blogger Destek , Blogger Yardım' name='keywords'/>Kaliteli işlenmiş Blogger meta tag ayarları , Blogger seo ayarlarınıza olumlu bir katkı sağlayacağı gibi aynı zamanda belirlediğiniz anahtar kelimelerde sizi bir adım öteye taşıyacaktır.

Not :   Keywords kodlarında bulunan siteniz ile ilgili anahtar kelimelerin bir kaçının description kodları içinde yer alan tanıtım yazısında bulunmasında yarar vardır. Bu şekilde Blogger meta tag ayarlarını tamamlamış oluyoruz.
Makaleyi Paylaş :
 

Yorum Gönder

 
Hakkında : kredi kartı borcu taksitlendirme
Copyright © 2012 - 2013. Blogger Dersleri - All Rights Reserved | Proudly powered by Blogger