Blogger Seo - Blogger Yayın içi Link İnşası

Blogger Seo - Blogger Yayın İçi Link Ağı
Blogger Seo - Blogger Yayın İçi Link Ağı 

Blogger Seo konusunda çalışma yapanların özellikle üzerinde durması gereken noktalardan biri site içi linkleme çalışmaları. Wordpress sistemi üzerinde yayın yapan siteler için site içi linklendirme çalışmaları yapan eklentiler bulunsada Blogger kullancıları için böyle bir seçenek henüz mevcut değil. Bu sebeple bu durumla kendimiz başa çıkmalıyız. Blogger makaleleriniz içerisinde farklı konulara link vermek size bir çok yönden katkı sağlayacaktır.

Blogger Seo - Blog İçi linklendirmenin Katkıları

  • Sitenizi ziyaret eden arama motoru botları site içi linkleri değerlendirip blogunuz içerisinde daha fazla sayfa ziyaret edecektir böylece daha hızlı ve kusursuz indexlenme sağlayabilirsiniz. Google botları sitenizi ziyaret ettiğinde tüm linkleri takip edip sayfalar arasında hapsolup sürekli index işlemini gerçekleştirecektir. 
  • Blog sayfaları içerisinde ki linklendirmeler birbirlerine referans olacak ve bir duvarı oluşturan tuğlalar gibi her sayfa birbirine destek çıkarak sağlam bir link ağı meydana getirecektir. 
  • Blogger seo çalışmaları için olumlu etki ederek arama sıralarında sizi üst sıralara çıkaracaktır. Sitenizi ziyaret eden kullanıcılar okudukları ile alakalı olacak şekilde yapılmış bir link inşası ile karşılanırsa sitenizde daha fazla zaman geçirecektir. Blog ziyaretçilerinizin sayfalarınızda daha fazla vakit geçirmesi Blogger seo yönünden olumlu katkılarda bulunacaktır. 
  • Site içerisinde ki linkler botlar tarafından siteyi algılamak için kullanılır. Bloglarınız da bulunan linklerin çoğunda benzer anahtar kelimeler kullanılması ve belli konular üstüne inşası sitenizin botlar tarafından ne üzerine yayın yaptığına referans olur. Bu konular üzerinde yapılacak tüm aramalar da daha fazla şansınız olacaktır. 

Blogger Seo - Blogger İç Linklendirme Yöntemleri : 

Blogger yayınlarında farklı tip linklendirmeler ile iç link inşası yapabilirsiniz . 

Blogger Seo - Anahtar Kelime Linklendirme 

Blogger Seo - Anahtar Kelime Linklendirme : 

Blogger Seo  üzerine yatırım yaparken öncelikle belirlemeniz gereken anahtar kelime gruplarıdır. Üzerine yayın yapacağınız konu hakkında belirlediğiniz anahtar kelimeyi Title , Etiket , Yayın İçeriği ve Resimleriniz üzerinde kullanmanızın gerekliliğini Blogger Seo - İçerik Tabanlı Seo >>   konusunda açıklamaya çalışmıştım.

Belirlediğiniz bu anahtar kelimeleri ise  yayın içeriğinde link olarak kullanmalısınız. Durumu bir örnekle açıklamak gerekirse : Blogger Seo , Blogger Dersleri , Blogger Temaları konusunda bir site sahibi olduğunuzu varsayalım , Blogger Seo konusunda bir içerik eklediğinizde  yayın içeriğinizde Blogger Seo kelimesini kullanmalı ve bu kelime grubu için bu yayın içerisinde ana sayfanıza link vermelisiniz . Örnek vermek gerekirse : Blogger Seo . Bu sayede her alt sayfanız ana sayfanız için bir referans görevi görür.

Blogger Seo - Yayın İçi Farklı Link Verme 

Eklediğiniz konular ile alakalı olarak yayın içeriğinizde farklı yazılarınızdan bahsedip link verebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Blogger - Seo Anahtar Kelime Linklendirme başlığında size içerik tabanlı seo çalışmalarından bahsederek farklı bir konunun linkini verdim . Böylesi bir geçişlerle hem kullanıcıyı daha fazla sitenizde tutabilir hemde bir örümcek ağı gibi link zinciri ile tüm blogunuzu sarabilirsiniz. 

Blogger Seo - Bundan Sonraki Yayın 

Bloglarınızında kullanabileceğiniz farklı bir Blogger seo taktiği her yayın altınızın altına bir önceki yazımda şu konudan bahsettim diyerek farklı bir link inşası oluşturmak. Bu konuda da örnek vermek gerekirse blog yazımın sonuna ufak bir site içi reklak ekleyeyim.

Örnek :

Bir önceki yayınım olan Google'a Göre Blogunuzun Durumu - Google Arama Parametreleri başlıklı makalemde Google arama parametrelerini kullanarak bloglarınızın genel durumu hakkında nasıl fikir sahibi olabileceğiniz konusu inceledim. 

Makaleyi Paylaş :
 

Yorum Gönder

 
Hakkında : kredi kartı borcu taksitlendirme
Copyright © 2012 - 2013. Blogger Dersleri - All Rights Reserved | Proudly powered by Blogger