Anahtar Kelimelerinizi Takip Edin - Google Alerts

Google Alerts
Google Alerts 

Blogger seo konusunda çalışma yürütürken gözden kaçırmamanız gereken bir noktada anahtar kelimeleriniz ile ilgili üretilen içeriklerdir. Her sitenin yüksek sayıda ziyaretçi elde etmek istediği anahtar kelimeler mevcuttur.

Sizin haricinizde internet dünyasında bu anahtar kelimelere yatırım yapan blog sahiplerini takip altında tutarak, konu hakkında ki eğilimi ve kalite standardını algılayabilmelisiniz. Benzer içerik ürettiğiniz rakip blogların yaklaşım tarzlarını ve paylaşımlarını kontrol ederek kendi blogunuz için mantıklı bir strateji belirlemeniz gerekir.
Başkasını ve kendini bilirsen, yüz kere savaşsan tehlikeye düşmezsin; başkasını bilmeyip kendini bilirsen bir kazanır bir kaybedersin; ne kendini ne de başkasını bilmezsen, her savaşta tehlikedesin.
Sun Tzu Savaş Sanatı
Blogcular arası rekabeti bir savaş haline sürükledikten sonra gelelim bir anahtar kelimeyi kontrol altında tutmak nasıl mümkün olur sorusuna. İnternet içeriğinin tamamını indexleyerek kayıt altına alan google anahtar kelimeleri takip etmenize olanak verecek bir uygulamaya da sahip. Google Alerts :  http://www.google.com.tr/alerts .

Google Alerts sayesinde belirlediğiniz tüm anahtar kelimeler ile ilgili içerikleri takip altında tutabilirsiniz.

Google Alerts Nasıl Çalışır ?


Tek yapmanız gereken anahtar kelimeyi arama sorgusu kısmına yazarak alert oluşturmak. Bundan sonra belirlediğiniz anahtar kelime ile ilgili içerik üreten her yazı liste halinde gün sonunda yada belirlediğiniz zaman aralığında mailinize gönderilir. Böylece anahtar kelimeleriniz ile ilgili yayınların tamamnını kontrol altında tutabilirsiniz.

Anahtar Kelimelerinizi Takip Edin - Google Alerts
Anahtar Kelimelerinizi Takip Edin - Google Alerts

Bir örnek ile durumu daha net açıklamak istiyorum benim yayın yaptığım anahtar kelime gruplarından biri olan Blogger Eklentileri kelimesi ile ilgili bir alert oluşturduğumu varsayarsanız. Her gün Blogger eklentileri ile ilgili yapılmış tüm yayınlar toplu olarak mail adresime ulaşır.

Anahtar Kelimelerinizi Takip Edin - Google Alerts
Anahtar Kelimelerinizi Takip Edin - Google Alerts

Google Alerts sayesinde anahtar kelimeleriniz ile ilgili olarak sunulmuş tüm yayınları takip edebilir, verileri kullanarak rakiplerinizi analiz ederek yayın yaptığınız içeriğin eksikliklerini ve ihtiyaçlarını tespit edebilrisiniz.

Makaleyi Paylaş :
 

Yorum Gönder

 
Hakkında : kredi kartı borcu taksitlendirme
Copyright © 2012 - 2013. Blogger Dersleri - All Rights Reserved | Proudly powered by Blogger