Google Adsense Hakkında Sorular ve Teknik Bilgiler ( 2 )

Google Adsense Hakkında Sorular ve Teknik Bilgiler
Google Adsense Hakkında Sorular ve Teknik Bilgiler

Blogger Dersleri olarak başladığım yayım hayatına gelen sorular ile daha geniş bir yelpazede devam eder oldum. Sorulan sorulara göre bloguma yeni bölümler açarak size hitap eden daha fazla konu başlığını barındırmayı arzuluyorum, iletişim bölümünden gelen sorular arasında Adsense hakkında bir yoğunlaşma var bu sebeple Google Adsense konusu hakkında özel başlıklar hazırlamıştım. Sorular geldikçe mail üzerinden cevap verdiğim takipçilerimin de sorularını kaydederek biriktiği zaman sizlere yardımcı olabilir düşüncesi ile paylaşmaya gayret ediyorum. Yoğun olarak sorulan soruları paylaşmadan önce Adsense hakkında yazdığım diğer soru cevap yazısına buradan ulaşabilirsiniz : Google Adsense Hakkında Sorular ve Teknik Bilgiler ( 1 ) >>


Sitelerim Üzerinden Aldığım AdSense Hesabını Youtube Kazanç Sağlamak İçin Kullanabilir Miyim ? 
Evet kullanabilirsiniz hali hazırda ben Adsense hesabımla Youtube videolarımı eşleştirdim ve gayet güzel sonuç alıyorum. Google Adsense tek bir hesaptır siteler üzerinden edinmeniz ile birlikte her türlü ortamda kullanabilirsiniz. Bu size bir dezavantaj sağlamaz yada bir kural ihlali değildir. Hemen sizlerle performans raporlarından bir tanesini paylaşayım.

Google Adsense Hakkında Sorular ve Teknik Bilgiler ( 2 )
Google Adsense Hakkında Sorular ve Teknik Bilgiler ( 2 )

Adsense Hesabımı Birden Fazla Youtube Kanalına Bağlayabilir Miyim ?
Evet bağlayabilirsinz bu konuda kısıtlıyıcı bir örnek bulunmuyor. İstediğiniz kadar Youtube kanalı açıp adsense hesabınızla eşleştirme gerçekleştirebilirsiniz.Kimileri bu durumun sadece şimdi için geçerli olduğunu yada yasak olduğunu söylese de aldırış etmeyin.

Adsense Tık Başına Getiriyi Belirleyen Nedir ? 
Bu konu biraz sıkıntılı bir bakış açısını beraberinde getiriyor. Siz reklamcı olarak Google reklamlarını yayınladığınızda Google firması ile ortak olmuş olursunuz. Gerçekçi değerlere sahip olmayan bir örnek vereyim. Google bir firma ile reklam üzerine 1000 tık için toplam 200 dolara anlaştı diyelim. Firma Google tıklama başı 0,2 dolar ödeyecek. Siz blogunuz da bu reklamı gösterdiğinizde ve tık aldığınızda Google kazancın %50 sini sizde diğer %50 sini alırsınız ( Oran Sadece Örnek İçin Verilmiştir, Bir Gerçekçiliği Yoktur ) Bu sebeple tık başına kazanacağınız maliyeti Google'ın reklam veren firma ile olan alışverişi belirler. Bir takım kelimelerde rekabet yüksek olduğu için  reklam vermek isteyenler yüksek ödeme yapmak zorunda kalır bu gibi reklamlar daha yüksek kazanç sağlar. Genelde yaz tatili ve sağlık sektörü bunlardan biridir.

İki Farklı Adsense Hesabı Sahibi Olabilir Miyim ? 
Bu kesinlikle yasaklanmış bir davranış stilidir. Fakat bir çok yayıncının onlarca Adsense hesabı var. Bu hesaplar birbirleri ile eşleşirse ve Google bunu fark ederse tüm hesaplarınızın banlanacağından emin olabilirsiniz.

Adsense hakkında sormak istediğiniz her hangi bir şey varsa lütfen yoruma ekleyin bende araştırıp cevapları yazı içerisine ekleyeyim. Umarım herkes için yararlı bir kaynak olur.


Makaleyi Paylaş :
 

Yorum Gönder

 
Hakkında : kredi kartı borcu taksitlendirme
Copyright © 2012 - 2013. Blogger Dersleri - All Rights Reserved | Proudly powered by Blogger