Paravan Blog Nedir? Ne işe Yarar / Backlink Elde Etmek

Paravan Blog Nedir - Ne İşe Yarar

Blogger Seo üzerine araştırma yapmaya başladınız tarihten itibaren sürekli duyacağınız bir terim backlinklerdir. Sürekli üzerinde durulan ve daha önceki Backlink Nedir ? Kaliteli ve Kalitesiz Backlink Kavramı başlıklı yazımda sizlere bahsetmeye çalıştığım backlinkler, sizi arama motoru sonuçlarında üst sıralara taşıyacak önemli etkenlerdir.

Seo çalışması yaparken bir çok blog/site sahibi backlink alarak aramalarda daha üst sıralarda yer almak  için çeşitli yöntemler dener, bu yöntemlerin tecrübe ettiklerimi Backlink Kazanma Yöntemleri >>  konu başlığında anlatmaya dikkat ediyorum fakat bana sorulacak olursa en kaliteli backlinkler: doğal yollarla özgün ve kaliteli içerik sunduğunuz için farklı webmasterların  zaman zaman sizin sayfalarınızı kaynak olarak göstermesidir. Nedense ülkemizde pek sevilmeyen bir yöntem ve kimse bir şeyler öğrenip paylaştığı siteleri referans olarak göstermek istemiyor. Kimi zaman yazılarınızın kaynak gösterilmeden başkaları tarafından paylaşıldığını görebilirsiniz malesef bu durumun önüne geçmekte çok mümkün olmuyor bu sebeple backlink ihtiyaçlarını karşılamak için farklı sistemlere ihtiyaç duyulabiliyor. Bunlardan en etkilisi paravan bloglar.

Paravan Blog Seo İlişkisi
Paravan Blog Seo İlişkisi 

Paravan Blog Nedir? 

Paravan blog sitenizin/blogunuzun içeriği ile benzer içeriği oluşturan bir blog kurarak, bu blog üzerinden ana sitenizine link verip kaliteli backlink elde etme çabasıdır.

Durumu sitem ile açıklamak istiyorum.  http://www.bloggerdersleri.com/ sitesi olarak yayın yaptığım anahtar kelimeler: Blogger Seo, Blogger Dersleri , Blogger Eklentileri, Blogger Temaları , Blogger İle Para Kazanmak. Bunlar benim arama motoru üzerinden ziyaretçi elde ettiğim anahtar kelimeler.

Paravan Blog Ne İşe Yarar? 

Arama motorlarında bu kelime ile ilgili aramalarda daha üst sıralarda yer almak için farklı bir blog açarak ( Paravan Blog ) benzer içerik üretiyorum ve paravan blogum kaliteli bir hal aldıktan sonra anahtar kelimelerime link vererek ana sitem için kaliteli bir siteden link elde etmiş oluyorum. Paravan bloglar ana sitenize  kaliteli link alarak arama sıralamaların da yükselmek için bir basamaktır. 

Paravan Blog ve Backlinklerin Etkisi 

Bu noktada gözden kaçırmamanız gereken nokta paravan blogların sizin sitenize referans olacaklarıdır. Paravan bloglar ne kadar kaliteli olursa ana sitenize çıkaracağınız linkler seo yönünden o kadar etkili olacak ve sitenizi arama sıralamalarında yukarı taşıyacaktır. Üzerine basarak belirtmek istediğim husus: ''  Paravan bloglar spam içerik üreten, özen gösterilmemiş siteler olarak tasarlanırsa bu blogların size hiç bir katkısı olmayacaktır. ''
Makaleyi Paylaş :
 

Yorum Gönder

 
Hakkında : kredi kartı borcu taksitlendirme
Copyright © 2012 - 2013. Blogger Dersleri - All Rights Reserved | Proudly powered by Blogger