Hissedilir Seo Etkisi

Blogger Seo ve Etkileri

Kısa süre önce blog hitlerinin artırmasına yardımcı olmak için sitemde Hit Artırma Yöntemleri başlığı adı altında yeni bir bölüm oluşturdum, yazıların tamamını buradan okuyabilirsiniz : Site/Blog Hiti Artırma Yöntemleri >> . Nedendir bilinmez acemi blogcular bu yöntemlerle inanılmaz ziyaretçi rakamlarına ulaşabileceklerini düşünüyorlar. Ziyaretçi edinme yöntemleri size mucizeler yaratmaz sadece birazcık destek olabilir.  Hit artırma yöntemleri yazımda da belirtiğim gibi süreç içerisinde sizi yüksek sayıda ziyaretçi sağlayacak en etkili yöntem özgün içerik, tutarlı seo ve kaliteli takipçiler edinmektir .

Seo içerikli bolca yayın yapmam sebebi ile seo faktörünün ne kadar büyük bir etkisi olduğunu soran bir çok takipçim oldu. Biraz olsun durumu açıklayabilmek için farklı bir blog açarak istatistik sonuçlarını sizlerle paylaşmaya karar verdim. Açtığım blog üzerine her gün bir adet özgün içerik girerek ilerlemeye devam ettim ve hiç bir seo özelliğini dikkate almadım. 13 Aralık 14 Aralık günlerinde ise seo çalışmalarına başlayarak istikrarımı bozmadan her gün düzenli olarak özgün içeriğimi ekleyerek yoluma devam ettim .

Hissedilir Seo Etkisi
Hissedilir Seo Etkisi 

Seo çalışmaları yapmadan önce sitemin günlük ziyaretçisi 75 - 100 arasındaydı, seo çalışmalarına ağırlık verdiğim günler arasında da hiç bir değişim olmadı. 15 gün boyunca istikrarımı bozmadan özgün içeriğimi ekleyerek seo çalışmalarına ağırlık verdim. Ardından görebileceğiniz gibi Google sitemin değerini fark ederek arama sonuçlarında tüm konularıma daha yukarıda yer vermeye başladı ve kısa süre içinde seri bir yükseliş gösterdim. Büyük ihtimal böyle bir sıçrayış daha yaşamadan istikrarlı bir şekilde ziyaretçi sayım artarak devam edecek.

Hissedilir Seo Etkisi
Hissedilir Seo Etkisi 

Şimdide sizlere seo çalışmaları yürüttükten sonra 2 aylık olan ve toplamda 70 konu içerik barındıran  sitemin hitlerini karşılaştırayım. 14 Aralıkta 74 ziyaretçi elde edebilirken , 13 ocakta 293 ziyaretçiyi ağırlamış. ( Hitlerin Azlığına Çokluğuna Değil, Seo Çalışmaları İle Olan Değişimine Odaklanın )
  • Bir çok blog sahibi hitini artırmak için alakasız yerlere link gönderme yoluna gidiyor fakat istatistiklerden gördüğünüz gibi benim yönlendirme trafiğinden gelen kullanıcı sayımda çok az sayıda bir artış oluyor. ( hiç bir yere link bırakmadım ) Değişim büyük ihtimal sosyal paylaşım sitelerinde artan takipçilerim ile alakalı. 
  • Doğrudan gelen kullanıcı sayımda ise az sayıda bir değişim olmuş. Tahminen sitemi arama sonuçlarından bulan kullanıcılar zamanla yeni bir paylaşım yapıp yapmadığımı görmek için beni takip etmeye başlamışlar. 
  • Arama trafiğimize gelecek olursak, seo çalışmaları öncesi 74 kişinin %40 lık kısmını arama sonuçlarından elde eden blogum çalışmalar ardından  293 kişi ağırlar duruma gelmiş ve toplam trafiğin %70 lık kısmını aramalardan elde ediyor. 
Seo çalışmaları kısa süreli performansa dayanan yüz metre yarışından çok, uzun vaade de sonuç alınabilen istikrar ve efor isteyen maraton yarışlarına benzer. istikrar, sabır, efor. 

Bu sebeple çalışmalara başladığınız gün değişimler beklemeyin, belki ektiğiniz fidanın meyvelerini bir ay sonra yavaş yavaş toplamaya başlarsınız fakat asıl etkisini en az 6 ay süre sonra ciddi anlamda hissedebilirsiniz.

Bir çok mantıklı hit artırma yöntemi deneyebilir ve linklerinizi sağa sola bırakarak zamanınızı çarçur edebilirsiniz. Fakat bir site için en kaliteli ziyaretçi artırma yöntemi kaliteli içerik ve mantıklı seo çalışmalarıdır. Kısa sürede edineceğiniz takipçiler ile sosyal medya paylaşımlarınızın artması ve bloglar arası tanınır hale gelmeniz ile ziyaretçi grafiğiniz sizi tatmin edecek ölçüde bir yükseliş gösterecektir.Makaleyi Paylaş :
 

Yorum Gönder

 
Hakkında : kredi kartı borcu taksitlendirme
Copyright © 2012 - 2013. Blogger Dersleri - All Rights Reserved | Proudly powered by Blogger