Blogger Zamanlı Gönderi Oluşturmak

Blogger Zamanlı Gönderi Oluşturmak
Blogger Zamanlı Gönderi Oluşturmak 

Blogger dersleri kategorisinde paylaşım zamanı belirlenmiş gönderi oluşturma konusunu sizlere açıklamaya çalışacağım. Blogger yayın kontrol paneli özelliklerinden biri olan PROGRAM YAP seçeneği ile dilediğimiz zaman önceden hazırladığımız yayınları paylaşma imkanımız var.

Program yap özelliğini kullanarak belirlediğimiz zamanda paylaşım yapılabilme özelliği iki farklı amaçla sıkça kullanılabilir.
  1. Yayınlarını hazırladığınız süre, takipçi kitlenizin online olma durumu ile uyumlu değilse bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. özellikle gece paylaşım yapanlardansanız takipçilerinizin yayınlarınızı görmesi zorlaşabilir. Bu sebeple paylaşımlarınızı blog takipçilerinizin en yoğun olduğu saatlerde yapmanız yararınıza olacaktır. Bu saatlerde siz online değilsesniz bu durumu dert etmeyin. 
  2. Bilgisayardan uzak durmanız gereken sınav tarihlerinde yada tatilleriniz de blogunuzun güncelliğini kaybetmesini önlemek istediğinizde. Bir blog için güncel olmanın ne kadar önemli olduğunu size defalarca vurgulamaya çalıştım. 
Gelelim yayın tarihimizi belirlemeye. Yayın panelinden oluşturmuş olduğunuz içeriği tam anlamı ile bitirmeniz ardından sağ yanda bulunan yayın ayarları panelinden, program yap menüsünü açarak tarih ve saati ayarlayın menüsüne geçiş yapın.

Blogger Zamanlı Gönderi Oluşturmak
Blogger Zamanlı Gönderi Oluşturmak 

Yayınınızı paylaşmak istediğiniz tarihi ve saati ayarlayarak oluşturduğumuz kayıtı yayınla sekmesine tıklayarak blogunuzda yayınlayın. Oluşturmuş olduğunuz içerik belirlenen zamanda ayarladığınız saatte blogunuzda paylaşılmak üzere hazır durumda olarak bekletilecek ve belirlediğiniz zamanda takipçilerinize sunulacaktır.

Bir blogun en kötü ihtimal ile haftada   3, 4  adet Google standartlarını uygun makale ile beslenmesi gerekir. Bunun harici olacak güncellik değerleri blogunuza katkı sağlamayacağı gibi Google gözünde de zamanla ölü blog olarak algılanmasına, index hızının , PageRank değerinizin ve TrustRank verilerinizin düşüşüne neden olacaktır.

Seo değerlerinizi kaybetmemek ve ziyaretçi sayılarınızda düşüş yaşamamak için paylaşım yapamayacağınız zamanlarda Program Yap özelliğinden faydalanabilirsiniz.


Makaleyi Paylaş :
 

Yorum Gönder

 
Hakkında : kredi kartı borcu taksitlendirme
Copyright © 2012 - 2013. Blogger Dersleri - All Rights Reserved | Proudly powered by Blogger