Blogger Bing Arama Motoruna Sitemap Ekleme

Blogger Seo - Bing Arama Motoruna Sitemap Ekleme
Blogger Seo - Bing Arama Motoruna Sitemap Ekleme

Blogger Seo  çalışmaları yapılırken yararlanabilecek diğer bir arama motoru servisi Bing. Bing arama motoruna sitemap eklemek için öncelikle yapmanız gereken Bing webmaster toolboxı ziyaret etmek. Ardından ekranda beliren üyelik gereksinimlerine hotmail hesabınızla bağlanabilirsiniz >> Bing Webmaster Toolbox .

Blogger Seo - Bing Arama Motoruna Sitemap Eklemek
Blogger Seo - Bing Arama Motoruna Sitemap Eklemek

  • Ardından açılan pencerede add your site seçeneğini tıklayarak blogumuzun sitemapini onaylatmak için ilk işlemlere başlayabiliriz. 
Blogger Seo -Bing Arama Motoruna Site Eklemek
Blogger Seo - Bing Arama Motoruna Site Eklemek

  • About My Website ekranını karşımıza alarak doldurulması zorunlu alanları bir bir dolduruyoruz.  Add sitemap boşluğunun bulunduğu bölmeye blog sahiplerinin yazması gereken link : http://blogger-hakkinda.blogspot.com/feeds/posts/default?orderby=updated Blogspot uzantısını kendiniz göre değiştirmeniz yeterlidir.Blogger Seo - Bing Arama Motoruna Sitemap Eklemek
Blogger Seo - Bing Arama Motoruna Sitemap Eklemek

  •  Bing sitemap eklememiz bittikten sonra geri kalan ise sitemizi onaylamak. Bing sistemi sizin sitenize özel bir onaylama kodu sunacak .

Blogger Seo - Bing Arama Motoru Sitemap Onaylama
Blogger Seo - Bing Arama Motoru Sitemap Onaylama
  • Kod eklemek için tasarım > HTML'yi Düzenle diyerek Widget Şablonlarını genişlet seçeneğini diyerek onaylama kodunu <head> kodlarının arasına ekliyoruz. 


Blogger Seo - Bing Sitemap Onaylatma
Blogger Seo - Bing Sitemap Onaylatma 
  • Ardından Verify seçeneğini tıklayarak onaylamayı bitiriyoruz. Artık bing sitenizi daha seri indexlemeye başlıyor hayırlı uğurlu olsun .

Blogger Seo -
Blogger Seo -
Makaleyi Paylaş :
 

Yorum Gönder

 
Hakkında : kredi kartı borcu taksitlendirme
Copyright © 2012 - 2013. Blogger Dersleri - All Rights Reserved | Proudly powered by Blogger