Affiliate Marketing - Satış Ortaklığı Sistemi

Affiliate Marketing - Satış Ortaklığı Sistemi
Affiliate Marketing - Satış Ortaklığı Sistemi

Siz blog sahipleri ve farklı alanlardan kazanç sağlamak isteyenler için Affiliate Marketing konusunun başlıklarını sizlere tek tek açıklamaya çalışacağımdan bahsetmiştim. Affiliate Marketing konusunda yazdığım tüm yayınları ulaşabilmek için buradan buyurun : Affiliate Marketing Hakkında Her Şey >>

  • Affiliate Marketing - Satış Ortaklığı Sistemi : ( CPS – Cost Per Sale ) 
Adından da anlaşılacağı gibi satış oraklığı sistemi firmalar adına ürün satarak komisyon ile kazanç sağlayabileceğiniz bir sistemdir. Firmaların çalışma prensibi ürünlerini pazarlamak için ayırdığı bütçeyi kendileri adına gönüllü olarak çalışacaklara kar payı olarak dağıtmaktır. Bu çift taraflı kar sağlayan bir anlaşmadır. Şirketler pazarlamaya ayıracakları geniş bütçeyi kendileri adına onlarca çalışacak kişiye dağıtarak hem internet üzerinden geniş bir reklam kampanyası düzenlemiş olur hemde adlarına çalışan onlarca kişiyi performansına bağlı olarak maaşlandırabilir. Satıcılar için avantajı herhangi bir sermayeye gerek duymadan, kira, şirket masrafı ve vergi  ödemeden satış yapabilmeleridir. Vergi ödememeniz malın vergilendirilmediği ve vergisiz kazanç sağlandığı yönünden düşündürmesin satılan malların vergisi şirketler tarafından ödeniyor.

Kazanç sağlamak için satacağınız ürünü doğru kullanıcı ile buluşturmanız gerekiyor. Teknoloji ürünleri hakkında haberlere yer veren bir siteye sahipseniz takipçileriniz teknolojik ürünleri ile alakalı olacaktır. Bu sebeple teknolojik ürün pazarlayan Affiliate Marketing hizmeti veren bir firmaya üye olarak, sizin için özel verilmiş link ile ürünleri blogunuzda tanıtır ve takipçilerinizin ürünü satın almasına beklersiniz. Her satıştan belirlenmiş olan %'lik dilim üzerinden komisyon elde edersiniz, kısaca işleyiş mantığı budur.

Son olarak standart bir anlaşmayı size örnek göstermek istiyorum. Sitem Blogger hakkında hali ile ziyaretçilerim Blogger Temaları ile ilgili kişiler. Bu durumda yapmam gereken Blogger Teması satan ve Affiliate Marketing özelliğini kullanan bir firma bulmak. Firmanın sistemine üye olup adıma özel olarak hazırlanmış linkimi alacağım. Firmanın çalışma prensibinin satacağım tema başına  %10 komisyon olduğunu ve ödemelerin her ayın 15. de yapılacağını varsayalım, tema ücretimiz ise 10 dolar olsun.Bana düşen temayı uzunca süre size tanıtarak, bana özel linki blogumda, blogumun sosyal paylaşım sitelerinde dağıtıp temanın satılmasını teşvik etmek. Linkim üzerinen 20 tema sattığımı varsayalım toplam 200 dolarlık satış gerçekleşmiş, %10'u 20 dolar edecek ve ayın 15.de belirlenen ödeme tipi ile bana gönderilecek.

Affiliate Marketing - Satış Ortaklığı Sistemi
Affiliate Marketing - Satış Ortaklığı Sistemi

Her sitenin, her ürünün kendisine has kampanyaları komisyon oranları olacağını unutmayın. Ayrıca satılan ürün sayısına göre de farklı kar payları ödenebilir. Ödeme sistemleri de farklılık gösterebilir, kimi firmalar sattığınız an belli bir ödeme yaparken kimileri belli bir rakama ulaşmanızı isteyebilir. Fakat genelde ödemeler zamana bağlı olarak yapılır haftalık yada aylık şekilde her hafta yada ayda belirlenen tarihte sattığınız üründen komisyonunuzu alırsınız.

Durumu toparlamak gerekirse günümüzün ticaret algısında, belli bir sermaye yatırımda bulunur ardından ürünü satmaya çabalarsınız, Affiliate Marketing çalışma mantığında ise belli bir sermayeye ihtiyaç duymazsınız. Bu sebeple Affiliate Marketing - Satış Ortaklığı Sistemine katılmak için bütçeye  ihtiyacınız yoktur.


Makaleyi Paylaş :
 

Yorum Gönder

 
Hakkında : kredi kartı borcu taksitlendirme
Copyright © 2012 - 2013. Blogger Dersleri - All Rights Reserved | Proudly powered by Blogger