Google Plus Embed Özelliği Devrede

Google Plus Embed Özelliği Devrede
Google Plus Embed Özelliği Devrede

Sosyal medya platformlarının siteler ile uyumlu olabilmek için yürüttüğü çalışmalar bir bir sürüyor. Bunlardan en başarılısı hiç kuşkusuz Twitter. Twitter daha önceleri yayınları sitelerde yayınlamaya izin veren embed kodlarını sunmuştu. Bu yenliği aylar önce şu konu başlığında duyurdum : Blogger Yayın İçine Tweet Ekleme >>  Bu uygulama ardından Facebook sistemini geliştirerek embed kodlarına izin veren bir uygulama gerçekleştirdi. Bu konuyuda yaklaşık bir ay önce size duyurmuştum : Blogger Yayın İçerisinde Facebook Post Göstermek >> 

Son olarak modaya Google Plus'da uydu. Artık Google Plus üzerinden yaptığınız paylaşımları blog yayınları içirisinde gösterebiliyorsunuz. 

Google Plus Yayın İçi Post Örnek : 


Google Plus paylaşımlarını post içinde kullanmak oldukça kolay fakat bir kaç küçük ayrıntıya dikkat etmeniz gerekiyor.
  • Embed edilecek içerik herkese açık olarak paylaşılmış olmalı.
  • Comunity(Grup) gönderisi olarak gönderilen paylaşımlar paylaşılamaz. 
  • Hangout ya da etkinlik gönderileri şimdilik paylaşılamaz.
  • Gerekli kod alt yapısı düzenlenmiş olmalı. ( Bunu alt tarafta açıklayacağım )

Öncelikle paylaşmak istediğiniz gönderinin en sağ tepe tarafında ki ok işaretini bulup tıklayın. Buradan Yayını Yerleştir ayağını takip edin. 

Google Plus Embed Özelliği Devrede
Google Plus Embed Özelliği Devrede

Sizleri bir kod satırı karşılayacak. İki farklı kod dizini göreceksiniz. Birincisi Blogger şablon kodları arasına eklemeniz gereken diğeri ise yayın içerisinde kullanmak istediğiniz paylaşımın embed kodu.

Google Plus Embed Özelliği Devrede
Google Plus Embed Özelliği Devrede

Daha önce Google Plus özelliklerini kullanmak için bir numaralı kodu eklemiş olabilirsiniz. ( Bazı temalarda Otomatik Olarak Eklidir ) Eğer ekli değil ise Blogger kontrol panelinden şablon seçeneğine geçiş yapın ve </body> kodunun üzerine bir numaralı kodu ekleyin. ( Bunu sadece bir kez yapacaksınız , her paylaşım için yapmanıza gerek yok. )

Ardından iki numaralı kodu alarak Blogger yayın penceresinde ki HTML bölümüne geçerek kopyalayın. Paylaşımınız sorunsuz olarak görüntülenecektir.Makaleyi Paylaş :
 

Yorum Gönder

 
Hakkında : kredi kartı borcu taksitlendirme
Copyright © 2012 - 2013. Blogger Dersleri - All Rights Reserved | Proudly powered by Blogger